Kategorie

Informace

Již třetí ročník LockFestu v Karlových Varech za námi

Již třetí ročník LockFestu v Karlových Varech za námi

Ve dnech 22. - 23. září 2018 proběhl v Karlových Varech již 3. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2018, na jehož přípravě jsme se jako firma podíleli. Garantem této akce byla  Asociace zámkových a klíčových služeb (AZKS) a veletrh probíhal pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje.

Veletrh LockFest 2018 byl prioritně určen pro návštěvníky z řad zámkařů, zámečníků a společností zabývajících se dodávkami a montážemi mechanických zábranných systémů a nouzovým otevíráním. Návštěvnost veletrhu předčila opět očekávání pořádající společnosti AZKS. Celkem zámkařský veletrh navštívilo 1762 návštěvníků. Veletrhu se zúčastnilo 51 vystavovatelů z 15 zemí, kteří ve svých expozicích seznámili návštěvníky se svými stálými produkty i s nejžhavějšími novinkami ze svého sortimentu.

Partnery veletrhu byly společnosti European Lockmaster Group, EVVA, dormakaba, ADBAR electronic key, FAB ASSA ABLOY, MUL-T-LOCK, TOKOZ, ROSTEX,  Viro, Hotel THERMAL , Hasičský záchranný sbor České republiky,  Asociace českých lockpickerů, ČVUT Fakulta informačních technologií, Cech mechanických zámkových systémů a Trezor Test. Mediální partneři veletrhu byli Asociace Gremium Alarm a AMBO.

V rámci veletrhu probíhala opět soutěž o nejzajímavější produkt, o kterém svým hlasováním rozhodovali návštěvníci ve třech níže uvedených kategoriích.

  • V kategorii A - Mechanické a mechatronické zabezpečení, stroje na klíče zvítězil produkt společnosti MUL-T-LOCK (Česká republika) Connect Lock.
  • V kategorii B - Elektronika – programování autoklíčů zvítězila společnost HR CARSOFT se svým produktem SUPER VAG, sada na programování autoklíčů
  • V kategorii C - Otevírací technika vítězství získala Asociace českých lockpickerů s produktem ROBOT-DOBOT

V rámci veletrhu byl již tradičně největší zájem z řad vystavovatelů i návštěvníků o odborná školení, semináře, které byli z profesního hlediska rozděleny na veřejné prezentace (pořádané vystavovateli pro širokou veřejnost) a neveřejné prezentace (pro zástupce specializovaných firem z oboru, zabývajících se destruktivními a nedestruktivními metodami překonávání mechanických zámkových systémů).

S největším zájmem a ohlasem se setkal seminář společnosti WENDT zaměřený na destruktivní a nedestruktivní metody otevírání standardních dveří a otevírání automobilů a seminář Original Lishi Tools, který představil speciální nástroje otevírací techniky. S velkým úspěchem proběhlo během 2 výstavních dnů celkem 18 školení od 15 společností. Členové Asociace českých lockpickerů připravili  pro návštěvníky veletrhu ukázky lockpickingu, které byly další zajímavou součástí pořádaného veletrhu.

Na závěr sobotního veletržního dne byl pořádán v kongresové hale hotelu Thermal Galavečer. Součástí tohoto slavnostního večera bylo kromě vybraného chutného menu a společenského programu s živou hudbou i vyhlášení vítězů soutěže „Nejzajímavější výrobek“. Tímto prestižním oceněním byli odměněni zámkaři, kteří většinu života pracovali v oboru a stali se uznávanými specialisty. Za Českou republiku ocenění získal pan Beatus Polakovič. Ze zahraničních zámkařů byl oceněn  polský klíčař pan Jozef Matyas. Ocenění získali hodnotnou pamětní plaketu, vyrobenou společností Moser.

Závěrem můžeme konstatovat, že 3. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2018 proběhl úspěšně, jak můžeme usoudit z nesčetných kladných ohlasů vystavovatelů i návštěvníků a věříme, že úspěch této akce zajistí i její pokračovaní v dalších letech.